en
pl

Poznańskie Targi Książki mimo 20-letniej historii wciąż się rozwijają i zmieniają swoją formułę. Nasze działania, które dotychczas opierały się w głównej mierze na popularyzacji książek wśród najmłodszych, obecnie otwierane są na możliwie najszersze grono czytelników, miłośników książki popularnej, ambitnej oraz naukowej i popularnonaukowej.

Wisława Szymborska powiedziała niegdyś, że czytanie książek jest najwspanialszą zabawą, jaką wymyśliła sobie ludzkość. Nasze wieloletnie doświadczenia w organizacji Poznańskich Spotkań Targowych - książka dla dzieci i młodzieży, a także, od dwóch lat, Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej, potwierdziły w pełni trafność tych słów. Jednocześnie, kolejne edycje tej dobrze znanej imprezy, co roku pokazywały, że książka towarzyszy czytelnikom i jest przez nich pożądana na każdym etapie życia. Łączy pokolenia i przyciąga przedstawicieli różnych grup wiekowych. Dlatego postanowiliśmy zintegrować nasze targi i rozszerzyć ich formułę. Chcemy stworzyć targi książki, na których każdy znajdzie inspirującą lekturę. Chcemy by były one miejscem spotkań wszystkich miłośników dobrej literatury. Chcemy zachwycać książką małych i dużych odbiorców!

pio_0998.jpg

Tradycyjnie targom towarzyszy specjalnie przygotowany program, bogaty w spotkania autorskie, warsztaty, wystawy, prezentacje nowości wydawniczych, konkursy, panele i spotkania w gronie specjalistów. Nie zabraknie sprawdzonych już wydarzeń, takich jak Mistrz ilustracji, czy Salon ilustratorów. Jak co roku wręczone zostaną prestiżowe nagrody Pegazika oraz nagrody w konkursach na najlepszą książkę naukową i popularnonaukową.

pio_0757.jpg

W tym samym czasie i miejscu:

Wraz z Poznańskimi Targami Książki odbywają się największe w Polsce Targi Edukacyjne na których swoją ofertę prezentują szkoły i instytucje oświatowe różnych szczebli i specjalności, również spoza Polski.