en
pl

Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają do udziału w Poznańskich Targach Książki, które odbędą się w dniach 1-3 marca 2019 roku. Ta impreza, mająca blisko 20-letnią historię zmienia swoją formułę. Utrzymujemy dotychczasowe działania popularyzując książkę wśród jej najmłodszych odbiorców, ale otwieramy nasze targi na możliwie najszersze grono czytelników, miłośników książki popularnej, ambitnej oraz naukowej i popularnonaukowej.


Wisława Szymborska powiedziała niegdyś, że czytanie książek jest najwspanialszą zabawą, jaką wymyśliła sobie ludzkość. Nasze wieloletnie doświadczenia w organizacji Poznańskich Spotkań Targowych - książka dla dzieci i młodzieży, a także, od dwóch lat, Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej, potwierdziły w pełni trafność tych słów. Jednocześnie, kolejne edycje tej dobrze znanej imprezy, co roku pokazywały, że książka towarzyszy czytelnikom i jest przez nich pożądana na każdym etapie życia. Łączy pokolenia i przyciąga przedstawicieli różnych grup wiekowych. Dlatego postanowiliśmy zintegrować nasze targi i rozszerzyć ich formułę. Chcemy stworzyć targi książki, na których każdy znajdzie inspirującą lekturę. Chcemy by były one miejscem spotkań wszystkich miłośników dobrej literatury. Chcemy zachwycać książką małych i dużych odbiorców!

targi_edu_1day-3687.jpg

Tradycyjnie targom towarzyszyć będzie specjalnie przygotowany program, bogaty w spotkania autorskie, warsztaty, wystawy, prezentacje nowości wydawniczych, konkursy, panele i spotkania w gronie specjalistów. Nie zabraknie sprawdzonych już wydarzeń, takich jak Mistrz ilustracji, czy Salon ilustratorów. Jak co roku wręczone zostaną prestiżowe nagrody Pegazika oraz nagrody w konkursach na najlepszą książkę naukową i popularnonaukową .

dsc_8016.jpg

 

W tym samym czasie i miejscu:

Wraz z Poznańskimi Targami Książki odbędą się największe w Polsce Targi Edukacyjne na których swoją ofertę prezentują szkoły i instytucje oświatowe różnych szczebli i specjalności – również spoza Polski.

Imprezie towarzyszyć będą Targi Technologii i Wyposażenia dla Edukacji EDUTEC oraz III Ogólnopolski Kongres Oświatowy kierowany do nauczycieli, pedagogów, dyrektorów szkół i przedstawicieli sektora oświaty.

 

Serdecznie Państwa zapraszamy do Poznania w dniach 1-3 marca 2019 roku!