en
pl

Tłumne otwarcie XVII Poznańskich Targów Książki PEGAZIK 2018

23 marca 2018, godzina 10.00. Bramki wejściowe zostają otwarte, a na terenie pawilonu nr 1 na Międzynarodowych Targach Poznańskich pojawiają się pierwsi goście. A raczej tysiące gości. Tak zaczął się pierwszy z trzech dni Pegazika.

Na miłośników czytelnictwa na terenie bezpłatnych Poznańskich Targów Książki PEGAZIK, czekało ponad 80 wydawnictw z ofertą kierowaną do dzieci, młodzieży i rodziców, środowiska akademickiego oraz dorosłych miłośników dobrej lektury. Nigdy wcześniej zakres tematyczny nie był tak szeroki!

Na wejściu zwiedzających witała przepiękna wystawa młodych artystów, których prace zostały szczególnie wyróżnione w projekcie "Salon Ilustratorów". Pegazik zawsze był blisko kultury zapewniając wyjątkową część artystyczną programu targów. Dlatego prócz zjawiskowych wystaw można było wziąć udział w twórczych warsztatach, fascynujących wykładach, czy pokazach na scenie.

Przy stoiskach wydawców ustawiały się kolejki czytelników ciekawych nowości, klasyków i bestselerów wydawniczych albo pragnących zdobyć autograf swojego ulubionego autora książek. W między czasie można było odetchnąć przy wciągających grach planszowych lub w strefie obwoźnej czytelni komiksów.

A co nas czeka w sobotę na Pegaziku?

 

Dzieci z całymi rodzinami będą mogły w 4 strefach warsztatowych wziąć udział w zajęciach plastycznych, nauce chińskiej kaligrafii, wspólnym tworzeniu minispektaklu teatralnego, czy nauce pierwszej pomocy. Wszystkie warsztaty są bezpłatne i otwarte - bez zapisów. W chwilach relaksu warto odwiedzić atrakcje sceny jak koncert, konkursy, czy spotkania z ciekawymi osobami. Tutaj warto też wspomnieć o spotkaniach autorskich, które jak zwykle przyciągną tłumy do stoisk wystawców.

Młodzież i dorosłych zapraszamy szczególnie na wykład Michała Zawadki „Chcę być kimś, czyli jak osiągać sukces w czasach, kiedy wszyscy mają wywalone” w pawilonie nr 14, sala nr 1 oraz na jogę z książką na scenie.

Będzie też coś dla branży! Podczas konferencji Nowe Media zostanie poruszona kwestia nowej przestrzeni do komunikacji z uczniem, ale to nie jedyny punkt programu, który zainteresuje profesjonalistów na targach. Będzie także Forum Wydawców oraz - po raz pierwszy - Strefa Kariery dla ilustratorów.

Zapraszamy już jutro 24 marca 2018 w godzinach 10.00-18.00!

Pawilon nr 1.

 

targiedu-27_of_48.jpg

targiedu-30_of_48.jpg

targiedu-46_of_48.jpg

2018-03-23