en
pl

Spotkanie z Łukaszem Radeckim

Autorem cyklu „Plemiona”

Spotkanie wokół książki „Plemiona”. Autor Łukasz Radecki razem z Anną Misztak (do grudnia 2018 redaktorką naczelną Lubimyczytac.pl) opowiedzą o procesie tworzenia książki, o poszukiwaniach informacji o słowiańskich bóstwach i zderzeniu dwóch światów – współczesnego, gdzie nawet chwilowy brak prądu wywołuje panikę, i starożytnego, gdzie mycie się częściej niż raz w roku wywołuje podejrzenia o czarnoksięstwo.

Organizator:   Wydawnictwo Nowa Baśń

Osoby prowadzące:  Anna Misztak

Opis książki:

Trójka rodzeństwa przenosi się w czasie o półtora tysiąca lat do słowiańskiej Polski. Gromowładny Perun wraz z innymi bogami stawia czoła Czarnobogowi - demonicznemu władcy bestii i demonów z północy - i przegrywa. Na pradawną krainę pada złowrogi cień. Ostatnia nadzieja w mistrzostwach, które zwołuje bóg bogów - Światowid. Ich zwycięzca posiądzie moc pokonania złego boga. Ale jeśli polegnie - słowiańskie ziemie na wieki utoną w mroku i krwi.

Czy trójka śmiałków z przyszłości jest w stanie odmienić losy tych ziem? Czy rodzeństwo odnajdzie się w nowej, zupełnie obcej rzeczywistości? Bez telefonów, internetu, bieżącej wody, ale za to ze wszędobylską magią?

Termin:  Sobota, 2.03,


Sugerowana godzina :  15:00 – 16:00


Planowana liczba uczestników: 30

2019-02-23