en
pl

Laureaci konkursu PTWK List do ulubionego pisarza

Konkurs towarzyszy co roku Poznańskim Targom Książki

Komunikat Jury

Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci i Młodzieży 2019

pt. List do ulubionego pisarza

towarzyszącego Poznańskim Targom Książki

W lutym 2019 roku, na konkurs towarzyszący co roku Poznańskim Targom Książki (dawniej Poznańskie Spotkania Targowe – Książka dla Dzieci i Młodzieży), z terenu całej Polski wpłynęło ogółem 610 prac. W tym:

 

  • w Grupie A (kl. I-IV) – 270
  • w Grupie B (kl. V-VIII) – 347
  • w Grupie C (gimn.) – 138
  • w Grupie D (szk. średn.) – 69

Jury w składzie:

Barbara Brykczyńska

Irena Skipor-Rybacka

Ewelina Iglewska-Nowik

Maria Rybicka

Ewa Pasiciel

Grażyna Wrońska – Przewodnicząca Jury

Olcha Wierzbowska-Sikorska – Wiceprezes PTWK

Biorąc pod uwagę dobry język, ciekawe podejście do tematu oraz samodzielność wypowiedzi
Jury postanowiło nagrodzić książkami i dyplomami prace 44 uczniów (Grupa: A – 10,
B -24,  C – 6,  D – 4).  Nagrody mają charakter równorzędny.

 

Laureaci konkursu PTWK
List do ulubionego pisarza

Uczniowie szkół podstawowych od klasy I do IV:

  1. 1. Daniel BILICZAK, kl. IV,
    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Opolu

  2. 2. Maksymilian JAWORSKI, kl. III
    Szkoła Podstawowa nr 85 im. Księdza Kazimierza Jancarza w Krakowie

  3. 3. Witold Kapinos, kl. IV
    Szkoła Podstawowa nr 1 im.  Władysława Szafera w Mielcu

  4. 4. Szymon Karwowski, kl. IV
    Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Jedwabnem

  5. 5. Pola Kozłowska, kl. III
    Szkoła Podstawowa nr 19 im. Stanisława Staszica w Poznaniu

  6. 6. Zofia Nadolska, kl. III
    Szkoła Podstawowa nr 19 im. Stanisława Staszica w Poznaniu

  7. 7. Zofia Piasecka, kl. IV
    Szkoła Podstawowa nr 1 im.  Władysława Szafera , Mielec

  8. 8. Maksymilian Sobański, kl. IV
    Zespół Placówek Oświatowych nr 1Szkoła Podstawowa nr 1
    im. Józefa Piłsudskiego we Włoszczowie

  9. 9. Julia Szkil, kl. II
    Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Malborku

10. Miłosz Wojtowicz, kl. IV
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu

 

Uczniowie szkół podstawowych od klasy V do VIII:

  1. 1. Ewa Borowa, kl. VII
    Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 1
    im. Zofii Nałkowskiej w Kobyłce

  2. 2. Karina Bułatowicz, kl. VII
    Szkoła Podstawowa nr 32 im. Floriana Kaji w Bydgoszczy

  3. 3. Wiktor Dróżdż, kl. VII
    Szkoła Podstawowa im. Danuty Siedzikówny ps. "Inka" w Czarnem

  4. 4. Hubert Filter, kl. V
    Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Jedwabnem

  5. 5. Maja Fornalska, kl. V
    Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie

  6. 6. Katarzyna Hałat, kl. V
    Szkoła Podstawowa w Piotrowicach

  7. 7. Nina Hawryluk, kl. V
    Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałam Integracyjnymi i Sportowymi
    im. Jana Pawła II w Miedzyrzecu Podlaskim
    w Zespole Placówek Oświatowych nr 3

  8. 8. Zofia Kalczyńska, kl. VII
    Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 STO im. Noblistów Polskich w Szczecinie

  9. 9. Jakub Karalus, kl. VIII
    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Armii Krajowej
    w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Wałbrzychu

 

10. Aksel Kawiecki, kl. V
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 247
im. Kazimierza Lisieckiego "Dziadka" w Warszawie

11. Kacper Kowalczyk, kl. V
Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego     
w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bestwinie

12. Kacper Krystowczyk, kl. V
Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Jedwabnem

13. Antonina Krzyżanowska, kl. V
Szkoła Podstawowa nr 129 im. Kornela Makuszyńskiego w Krakowie

14. Antonina Kubica, kl. V
Szkoła Podstawowa nr 7 im. Generała Józefa Bema w Ostrowie Wielkopolskim

15. Natalia Lewicka, kl. VII
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zespole Szkół w Korycinie

16. Paulina Michalec, kl. VI Szkoła Podstawowa nr 109 im. Kornela Makuszyńskiego
w Zespole Szkół nr 5 w Krakowie

17. Julia Morawska, kl. VIII
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II Stopnia
im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu

18. Magdalena Moździerz, kl. VIII
Szkoła Podstawowa im. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Birczy

19. Daniel Sirek, kl. V
Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Mikołaja Kopernika w  Hutkach

20. Adam Szymański, kl. VIII
Szkoła Podstawowa w Feliksowie

21. Maria Świerczyńska, kl. VIII
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

22. Franciszek Złakowski, kl. VI
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Pawła II w Lipnie

23. Bartosz Żołnowski, kl. VIII
Szkoła Podstawowa im Polskich Noblistów w Chalinie

24. Jakub Żygieło, kl. V
Szkoła Podstawowa w Boguszach

 

Uczniowie gimnazjów:

  1. 1. Maciej Borowy, kl. III gimnazjum
    Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 1
    im. Zofii Nałkowskiej w Kobyłce

  2. 2. Wiktoria Cymborska, kl. III
    Gimnazjum im. ks. Stanisława Staszica w Uchaniach z siedzibą w Jarosławcu

  3. 3. Dominika Liszkiewicz, kl. III gimnazjum
    Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Brzechwy w Pile

  4. 4. Jerzy Miałkowski, kl. III gimnazjum
    Szkoła Podstawowa nr 3 im. Przymierza Rodzin w Warszawie

  5. 5. Marta Misiejuk, kl. III gimnazjum
    Szkoła Podstawowa nr 46 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie

  6. 6. Katarzyna Szkarłat, kl. III gimnazjum
    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Strzegomiu

D. Uczniowie różnych typów szkół średnich:

  1. 1. Julianna Chmiel, kl. III

Liceum Ogólnokształcące  nr 42 im. Adama Mickiewicza w Krakowie

 

  1. 2. Eryk Franke, kl. IV

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach

  1. 3. Mateusz Olszewski, kl. I

V Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Toruniu

  1. 4. Ewa Werenko, kl. III

I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Ignacego Kraszewskiego

w Białej Podlaskiej

W imieniu organizatorów Konkursu i Targów
dziękujemy wszystkim jego Uczestnikom, Opiekunom i Dyrekcjom Szkół.

Przewodnicząca Jury                                                            Wiceprezes PTWK
Grażyna Wrońska                                                                  Olcha Sikorska

Dyrektor Wydawnictwa Miejskiego Posnania

Katarzyna Kamińska

 

 

Poznań, dnia 21 marca 2019 roku

UWAGA

Nagrody oraz dyplomy zostaną przesłane Laureatom na adresy Ich szkól

w terminie do 15 maja 2019 roku.

2019-03-01