en
pl
home

Znamy wyniki konkursu!

Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci i Młodzieży 2014 pt. Kornel Makuszyński i jego bohaterowie

Komunikat jury

Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci i Młodzieży 2014

pt. Kornel Makuszyński i jego bohaterowie

towarzyszącego XIII Poznańskim Spotkaniom Targowym –

Książka dla Dzieci i Młodzieży

 

 

Na konkurs, który co roku towarzyszy Poznańskim Spotkaniom Targowym Książka dla Dzieci i Młodzieży, w styczniu 2014 roku wpłynęły ogółem 203 prace uczniowskie z 70 szkół, z terenu całej Polski. Z tego warunki konkursowe spełniło 191 prac, w tym:

z 49 szkół podstawowych  –  150 prac,

z 16 gimnazjów  –  32 prace,

z   5 szkół ponadgimnazjalnych  –  9 prac.

 

Jury w składzie:

 

Barbara Bernsdorff -Melanowicz

Barbara Brykczyńska

Ewelina Iglewska-Nowik

Maria Nowak

Olcha Sikorska – komisarz targów

Ewa Pasiciel

Zofia Paszkiewicz

Irena Skipor-Rybacka

Grażyna Wrońska-Walczak – przewodnicząca Jury

 

biorąc pod uwagę ciekawy zestaw lektur, oryginalność sądów i refleksji, dobry język oraz samodzielność pisemnej wypowiedzi, postanowiło nagrodzić książkami i dyplomami prace  27 uczniów.

Nagrody mają charakter równorzędny.

 

Ponadto Jury postanowiło przyznać zbiorowe wyróżnienie dzieciom z klas 0 z Zespołu Szkół w Prusicach.

 

Szkoły Podstawowe – 14 prac

 

  1. Rozalia Brzegowska kl. IVa

Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej

Władysława Łokietka 60, 30-052 Kraków

 

  1. Zofia Chajecka, kl. III

Szkoła Podstawowa nr 5

ul. Młyńska 11, 77-100 Bytów

 

  1. Katarzyna Jutkiewicz, kl. Vd

Szkoła Podstawowa nr 34  im. Kornela Makuszyńskiego

ul. Ireny Kosmowskiej 3, 20-815 Lublin

 

  1. Joanna Miszkowicz, kl. V

Szkoła Podstawowa nr 2 Kmdra Bolesława Romanowskiego,

ul. Jagiellońska 1, 76-270 Ustka

 

  1. Jakub Nejman, kl. VI

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4  im. Kornela Makuszyńskiego

Al. Wojska Polskiego 3-5, 58-159 Strzegom

 

 

  1. Amelia Netkowska, kl. IIa

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Orła Białego

ul. H. Sienkiewicza 15, 07-409 Ostrołęka

 

  1. Kalina Rokosz, kl. VI

Szkoła Podstawowa  nr 1 im. Władysława Szafera w Mielcu

ul. Kilińskiego 37 , 39-300 Mielec

 

  1. Szymon Szczypiór, kl. IIIb

Zespól Szkolno-Przedszkolny nr 2

Szkoła Podstawowa nr 7 w Mikołowie

ul. Zamkowa 1, 43-190 Mikołów

 

  1. Magdalena Ślęzak, kl. II SP

Zespół Placówek Oświatowych nr 1

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Józefa Piłsudskiego

ul. Partyzantów 24, 29-100 Włoszczowa

 

  1. Joachim Taraszkiewicz, kl. IIIb

Publiczna Szkoła Podstawowa  nr 4  im. Kornela Makuszyńskiego

Al. Wojska Polskiego 3-5, 58-159 Strzegom

 

  1. Mikołaj Trębski, kl Va

Szkoła Podstawowa nr 42 im. Jana Brzechwy

Al. Armii Krajowej 68A, 42-215 Częstochowa

 

  1. Agata Walczak, kl. VI

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej

Stara Wieś 17, 96-230 Biała Rawska

 

  1. Julia Widurska, kl. VIb

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Sebyły

ul. K.K. Baczyńskiego 2, 42-100 Kłobuck

 

  1. Weronika Zięba, kl. VI

Szkoła Podstawowa nr 34

ul. Marii Dąbrowskiej 5/9, 42-200 Częstochowa

 

Gimnazja – 10 prac

 

  1. Aneta Biernacka, kl. III gimnazjum

Zespół Szkół, im. Stanisława Broniewskiego „Orszy”

Wałdowo Szlacheckie 57, 86-300 Grudziądz

 

  1. Oliwia Cechelt, kl. IIIa

Gimnazjum nr 2  w Międzychodzie

ul. Gorzycka 1, 64-400 Międzychód

 

  1. Aleksandra Jura, kl. IIb

Gimnazjum nr 6  im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

ul. Krakowska 29, 42-200 Częstochowa

 

  1. Kornelia Kępska, kl. III gimnazjum

MZS – Miejskie Gimnazjum im, Jana Pawła II

ul. L. Waryńskiego 22/26, 95-070 Aleksandrów Łódzki

 

  1. Karolina Lewandowska, kl. IIIa

Gimnazjum nr 2 w Międzychodzie

ul. Gorzycka 1, 64-400 Międzychód

  1. Konrad Misior, kl. II gimnazjum

Zespół Szkół im. Jana Pawła II

ul. Szkolna 1, 39-207 Brzeźnica

 

  1. Natalia Niemiec, kl. Ib

Gimnazjum im. św. J. S. Pelczara

Gorliczyna 148, 37-200 Przeworsk

 

  1. Weronika Rychwalska, kl. II

Publiczne Gimnazjum w Popielawach

Popielawy 118, 97-221 Rokiciny

 

  1. Natalia Surma, kl. II gimnazjum

Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2  im. Królowej Jadwigi

ul. Myśliwska 154, 43-370 Szczyrk

 

  1. Gabriela Świętochowska, kl. Ib

Gimnazjum im św. J. S. Pelczara

Gorliczyna 148, 37-200 Przeworsk

 

Licea – 3 prace

 

  1. Aleksandra Juzwiszyn, kl. Ib

I Liceum Ogólnokształcące im. S. Czarnieckiego

ul. S. Czarnieckiego 8,  22-100 Chełm

 

  1. Wojciech Kowol, kl. I zawodowa

Zespół Szkół Specjalnych. im. Matki Teresy z Kalkuty

os. W. Pawlikowskiego, 44-240 Żory

 

  1. Katarzyna Plaga, kl. I

Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych

Cudzynowice 175, 28-500 Kazimierza Wielka

 

 

Przewodnicząca Jury                                              Komisarz Targów

Grażyna Wrońska                                                   Olcha  Sikorska

Poznań, dnia 20  lutego 2014 roku

 

Nagrody książkowe oraz dyplomy zostaną wysłane Laureatom na adresy szkolne w terminie do końca kwietnia 2013 roku.

2014-03-01