en
pl
home

Ostatni dzień Targów Książki to ostatnia szansa na super atrakcje - poznaj je wszystkie!

Warsztaty, spotkania autorskie, pokazy i występy, a od Wydawnictwa Naukowego UAM - wyjątkowe stacje sensoryczne. Poznaj szczegóły niedzielnego programu!

Piątek i sobota przyniosły rekordy w liczbie zwiedzających XVI Poznańskie Spotkania Targowe - Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców. Nic dziwnego! Setki atrakcji, ponad 50 spotkań autorskich, piękne wystawy oraz kreatywne warsztaty to idealny sposób na weekend dla całej rodziny. Dzisiaj startuje ostatni dzień tego radosnego wydarzenia - równie ekscytujący jak pozostałe.

mg_4739.jpg

Do zobaczenia - na scenie!

Na scenie w pawilonie 7 o 11.00 rozpocznie się spotkanie i koncert z Tomaszem Szwedem pt. "Wiosna w Leśnej klinice małych zwierząt", a  już chwilę później będziemy uroczyście obchodzili 60. urodziny krecika. Z tej okazji Miasto Brno przygotowało filmowe spotkania z tym uroczym bohaterem kreskówek.

O 15.00 rozpocznie się oficjalne zakończenie targów, które uczci pięknym koncertem Orkiestra Vivat! Historia i tradycja tej orkiestry sięga aż 1928 roku i jest pełna entuzjazmu młodych ludzi tworzących ten muzyczno-taneczny zespół. Obecnie w zespole gra i tańczy 50 osób, których średnia wieku nie przekracza 15 lat. Od 2001 roku organizacją pracy dzieci i młodzieży skupionej w zespole, zajmuje się Stowarzyszenie ArtVivat!, które jest organizacją non-profit. Dzięki Stowarzyszeniu, Orkiestra Vivat! uczestniczy w wielu prestiżowych przedsięwzięciach muzycznych na terenie kraju i Europy. Tym bardziej cieszymy się, że zaszczycą swoją obecnością Targi Książki dla Dzieci.

mg_4756.jpg

Niedzielne spotkania autorskie

Maja Rausch, Elżbieta Pałasz, Marta H. Milewska, Jan Paczyński, Waldemar Cichoń, Michał Zawadka, to tylko niektórzy twórcy pięknych książek dla dzieci i młodzieży, których będzie można spotkać podczas dzisiejszych targów. Autografy i rozmowy to pamiątki, które na lata będą przywoływać uśmiech na twarzach dorastających czytelników. Dzieci zaprasza także... Koziołek Matołek! Każdemu chętnie poda raciczkę.

mg_5199.jpg

Warsztaty dla całych rodzin

Dzieci w wieku 6-11 lat będą mogły spróbować swoich sił w budowaniu grodu, a nieco młodsi czytelnicy - dzięki Wydawnictwu Miejskiemu Posnania - poznają tajemnice gwary poznańskiej. Stacje sensoryczne dla dzieci to atrakcja Wydawnictwa Naukowego UAM, dzięki której dzieci odkryją zapachowe zagadki, odszukają zaginiony skarb oraz sprawdzą swój sokoli wzrok. Każdy będzie mógł pobudzić swoją wyobraźnię podczas tworzenia wielkoformatowych kolorowanek lub projektowania okładek ze znanymi ilustratorami i twórcami grafiki książkowej. Fundacja Czas Dzieci w trakcie Ostrego Dyżuru Literackiego pomoże odnaleźć najlepsze pozycje książkowe dopasowane do wieku, upodobań i doświadczenia czytelniczego. To tylko mała część warsztatów i kreatywnych zabaw oraz animacji, które czekają na Poznaniaków podczas XVI Targów Książki dla Dzieci.

mg_4909.jpg

Relaks równie ważny

W strefie Obwoźnej Wystawy Komiksu będzie możliwość obejrzenia i poczytania najciekawszych albumów komiksowych z największego zbioru powieści rysunkowych w Polsce! Własność Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu rękach zwiedzających, na wygodnych pufach, podczas towarzyszących nam Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej to idealny sposób na niedzielne popołudnie.

mg_5225.jpg

 

Zapraszamy - wstęp bezpłatny!

2017-03-26