en
pl
home

Konkurs - Gdybyśmy mogli zamieszkać w książce

Zaproszenie do udziału w ogólnopolskim konkursie dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych – liceów i techników 2018

Drodzy  młodzi  przyjaciele,  miłośnicy  książek  i  czytania,

Aż trudno uwierzyć, ale nasz konkurs odbywa się corocznie już od 2004 roku. Rozpoczęliśmy go „Listem do ulubionego pisarza”. Wasi starsi koledzy, którzy ten list wówczas pisali, to dziś całkiem dorosłe osoby i może już mają swoje własne dzieci. No tak, rośniecie każdego dnia, a razem z Wami rosną, zmieniają się i rozwijają Wasze zainteresowania. Zmieniają się Wasze lektury – Wasze ukochane książki też wraz z Wami „dorośleją”, choć pewnym pozycjom jesteśmy wierni niemal całe życie, to są tacy szczególnie bliscy przyjaciele.

Czy zauważyliście, że pewne lektury tak bardzo nas wciągają, że chciałoby się wejść do środka książki, wziąć bezpośredni udział w toczącej się akcji, stać się jednym z jej bohaterów, przeżyć prawdziwe przygody w fikcyjnym książkowym świecie?

co-by.jpg

 

Co by się stało gdybyśmy mogli po prostu zamieszkać w książce? Którą z książek byście wybrali? Czy byłaby to baśń, może legenda, czy świat realny? A może książka przygodowa, podróżnicza? Może chcielibyście znaleźć się w odległej przeszłości, w czasach dzielnych rycerzy i pięknych księżniczek? A może chcielibyście trafić do kosmosu i przyszłości...? Nasza ludzka wyobraźnia jest przebogata. Zastanówcie się, pomyślcie i spróbujcie napisać. Zapraszamy, czekamy i jesteśmy bardzo ciekawi...

Najciekawsze, najoryginalniejsze i samodzielne prace (zapisane odręcznie – ALE STARANNIE i CZYTELNIE lub komputerowo) nagrodzimy – tak jak w latach ubiegłych – dyplomami i  książkami.

 

Zadasy:

  • Objętość prac: do 2 stron formatu A4 (ważna treść, a nie objętość).
  • Nieprzekraczalny termin składania prac – do 15 lutego 2018 roku.
  • Prace nadesłane po tym terminie nie będą przyjęte.
  • Jury oceniać będzie prace w poszczególnych grupach wiekowych.
  • Prace konkursowe wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową, prosimy przesyłać na adres:

Wydawnictwo Miejskie POSNANIA, 
ul. Ratajczaka 44, 61-728 Poznań 
z dopiskiem na kopercie: Konkurs „Gdybyśmy mogli zamieszkać w książce”.

REGULAMIN: PTK 2018 - REGULAMIN KONKURSU- gdybysmy mogli.pdf


Wszystkim Uczestnikom życzymy powodzenia i zapraszamy do udziału w Konkursie, a Wychowawców, Bibliotekarzy,  Opiekunów oraz Dyrektorów szkół, prosimy o życzliwą pomoc organizacyjną.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas XVII Poznańskich Targów Książki - PEGAZIK


Wyniki konkursu znajdą się również na stronach internetowych: 
www.targiksiazki.pl
www.ptwk.pl
www.wydawca.com.pl (miesięcznika „Wydawca”), 
www.wmposnania.poznan.pl.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia  Targów – to przecież Wasze Targi! Wstęp wolny. Zobaczycie piękne książki oraz spotkacie ulubionych pisarzy i ilustratorów. Będziecie mogli wziąć udział w interesujących warsztatach i konkursach.

W imieniu organizatorów  konkursu – Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, 
Wydawnictwa Miejskiego POSNANIA oraz  Radia POZNAŃ

Katarzyna Kamińska, Olcha Sikorska, Grażyna Wrońska

2018-01-29
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact