en
pl
home

3 dni atrakcji i ponad 32 tys. gości. Przeżyjmy to jeszcze raz! (Galeria zdjęć)

XVI Targi Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców wraz z XXI Targami Edukacyjnymi oraz 21. Targami Książki Naukowej i Popularnonaukowej zakończyły się wielkim sukcesem. 24-26 marca 2017 r. odwiedziło nas 32 800 osób.

XVI edycja Targów Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców już za nami. Te niezwykle barwne targi były pełne radości, uśmiechu, ale też wzruszenia, które na długo będą malować się w pamięci młodych czytelników. Spotkania z autorami ulubionych książek to niezapomniane wrażenia dla tych młodszych, ale też starszych miłośników literatury. Wśród znakomitych twórców i ilustratorów pojawili się m.in.: Małgorzata Musierowicz, Bohdan Butenko, Grzegorz Kasdepke, Andy Griffiths i Dorota Sumińska. Łącznie odwiedziło nas ponad 30 znanych osobistości na 56 spotkaniach z fanami ich dzieł.

tk-24-03-2017-sz-3.jpg

 

Targom towarzyszyły pobudzające wyobraźnię wystawy znanych ilustratorów oraz początkujących, ale wyróżniających się twórców grafiki książkowej. Najwięcej  emocji wzbudziła wystawa nagrodzonych prac Czeskiej sekcji IBBY oraz cykl „Mistrz Ilustracji” z prezentacją twórczości Elżbiety Wasiuczyńskiej.

kn-24-03-2017-a-2.jpg

 

Dzieci mogły trenować swoją fantazję przez obserwację sztuki, ale także przez jej doświadczanie na ponad 30 kreatywnych warsztatach. Zajęcia lepienia z magnetycznego piasku, gliny, czy plasteliny doskonaliły grafomotorykę, a nauka ilustratorstwa pozwalała odkryć rysownicze talenty.

kn-24-03-2017-a-5.jpg

 

Głównym tematem targów były oczywiście książki. Ponad 40 wydawnictw postarało się o bardzo bogatą ofertę, pełną klasyków, popularnych publikacji, nowości i książkowych premier. O najwyższą jakość ekspozycji i uśmiechy czytelników zadbali:

Agencja Edytorska EZOP

Wydawnictwo DEBIT

AGORA

Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

ALBUS Wydawnictwo

Wydawnictwo EneDueRabe

Dom Wydawniczy REBIS

Wydawnictwo FORMAT

DREAMS Wydawnictwo

Wydawnictwo In Rock – Vesper

Grupa Wydawnicza FOKSAL

Wydawnictwo KAMELEON

MEDIA RODZINA

Wydawnictwo KSIĄŻKOWE KLIMATY

MILA – Wydawnictwo i Edukacja

Wydawnictwo Literackie

MIND & DREAM

Wydawnictwo LITERATURA

Muchomor

Wydawnictwo Miejskie POSNANIA

Oficyna Wydawnicza G & P

Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA

Preston Publishing – Nauka języków

Wydawnictwo NIKO

PUBLICAT

Wydawnictwo Poznańskie

ŚWIĘTY WOJCIECH Dom Medialny

Wydawnictwo TADAM

Wydawnictwo ADAMADA

Wydawnictwo TAKO

Wydawnictwo AKAPIT PRESS

Wydawnictwo WIDNOKRĄG

Wydawnictwo BIS

Wydawnictwo WYTWÓRNIA

Wydawnictwo BUKA

Wydawnictwo ZAKAMARKI

 

mg_4706.jpg

 

32 800 – tyle osób odwiedziło XVI Targi Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców, XXI Targi Edukacyjne oraz 21. Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej, które odbyły się 24-26 marca 2017. Najliczniejszą grupą były rodziny z dziećmi, które w pozytywnej atmosferze mogły wspólnie spędzić czas z książką, sztuką i edukacją.

Na kolejną dawkę bajecznych emocji w towarzystwie książkowych bohaterów, wybitnych twórców oraz sztuki ilustratorskiej zapraszamy już 23-25 marca 2018 roku!

 

Zobacz galerię zdjęć z Targów Książki Dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców >>

2017-04-12
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact